Náš sponzor

eukanuba.png

Jste zde

Domů

Poděkování p.rozhodčí

Speciální výstava plemene Japan – Chin a klubová výstava plemene King Charles spaniel se konaly 4.6. 2017 v zahradě restaurace v Budyni nad Ohří.
 
Pozvání k posuzování jsem obdržela od výboru obou klubů a přiznám se, že jsem byla ráda, že se budu moci zase potěšit půvabem japánků a roztomilostí kingů.
 
Mile mě překvapilo, kolik chinů jste svěřili mému posuzování; vždyť 32 přihlášenými jedinci se nemůže pochlubit ani leckterá mezinárodní výstava.
 
Úroveň předvedených jedinců byla vysoká a především v bílo-černé barvě bylo mnoho překrásných psů i fen. Pro kvalitní pohyb je potřeba pevná kostra a výborné úhlení, což většina vašich japánků splnila na jedničku. Pevná horní linie, standardní formát, dostatečně široký hrudník byly nejčastější věty, které jsem diktovala do posudků. Ovšem co by byl chin bez dobře modelované hlavy, s velkýma očima, správně uloženým nosem a sebevědomým pohledem? Až na několik výjimek, kde bych si byla přála vidět méně vypouklé oči nebo výraznější bradu, jsem byla opravdu hodně nadšená. Přivedli jste mi pejsky a fenky ve skvělé kondici a převážně jste je měli i výborně předvedené. U některých tříd jsem neměla rozhodování vůbec snadné, protože se v nich sešli vynikající jedinci a pak už jen maličkosti rozhodovaly o konečném pořadí.
 
Celková úroveň vašeho plemene, přátelé, je skvělá a já mám radost, že jsem mohla s klidným svědomím zadat ocenění nejvyšší – BOB – nádherné fence ze třídy vítězů, která, alespoň podle mého mínění, může směle vyrazit na světovou výstavu; ostudu nám rozhodně neudělá.
 
Na závěr mého povídání bych moc ráda poděkovala Marcele a Michaele Hroncovým za profesionálně zvládnuté funkce vedoucí kruhu a zapisovatelky a výborům a vystavovatelům obou klubů za důvěru, kterou jsem od nich obdržela.
 
Bylo mi mezi vámi moc hezky a těším se zase někdy na shledání.
 
Míša Čermáková